Site Açarak Nasıl Para Kazanılır

Site açarak nasıl para kazanılır? Site işleri para kazandırıyor mu? Evden site işleriyle nasıl gelir elde edilir gibi sorulara cevap verdiğimiz bu makaleyi okuyarak para kazanma yöntemleri hakkında bilgi elde edebilirsiniz.

Site Açarak Nasıl Para Kazanılır ?

Site açmak günümüzde popüler bir durum haline gelmişken bir çok insan kendi blogunu açıp para kazanmayı hedefliyor. Tabii ki sitenizden para kazanmanız mümkün ancak bu işi sadece para odaklı yaptığınızda sitenizin kalitesi düşeceği için web sitenizi kullanan kitle devamlı azalacaktır. Bu nedenle hem kitlenizi genişletmeyi hem de para kazanmayı hedeflemelisiniz. Bunu yaparken de sitenizin kalitesini devamlı arttırmanız işinize yarayacaktır. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek sitenizi düzenlerseniz bu istediklerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

Sitenizin İsmi ve Logonuz

İnsanlar sitenize girmeden önce ön izleme olarak isminizi ve logonuzu inceleyecektir. Biliyorsunuz ki bazen sitelere girmeden önce daha kaliteli isimleri olan ve popüler olan siteleri tercih ediyoruz. Bunun sebebi popüler site isimlerinin kullanıcılara güven vermesinden kaynaklanıyor. Sitenizi kullanan kişiler web sitenizin ismini ve logosunu sitenin her yerine göreceği için düzgün, çekici isimler kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Logo konusuna gelecek olursak tasarımınıza uygun renklerde ve site ile uyumlu şekillerin olduğu bir logo kullanıcının gözüne daha iyi hitap edecektir. Bu sayede kullanıcıları sitenize çekebilir, sitenize giren insanların ise daha fazla vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Kullandığınız Domain ve Hosting

Ne kadar insanlar için çok önemli gözükmese de sitenizin linkleri yani aldığınız domain yine kullanıcıların sitenize girmeden önce dikkat ettikleri unsurlardan biridir. Örnek verecek olursak .xyz gibi biten bir linke girmektense insanlar .net veya .com gibi bilindik sonlarla biten linklere girmeyi tercih ederler. Bu nedenle de domain şirketleri .net , .org , .com gibi uzantıları daha pahalıya satmaktadır. Bununla birlikte, “siteisminiz.ucretsizsitem.tr.gg” örnek linkinde gördüğünüz kalın harflerle yazılan ucretsizsitem gibi alt domainleri kullanmanız hem kullanıcıların sitenize girmesini engelleyecek hem de sitenizin kalitesini çokça düşürecek unsurlardan biridir.

Yıllık domain paketlerini tercih ederek daha ucuza sitenizin linkini alabilirsiniz. Bu sayede sitenizin kalitesi de yükselmiş olur. Hosting konusunda domain kadar hatta yeri geldiğinde domainden çok daha önemli olan hosting, kullanıcıların ilk etapta fark edemeyecekleri ancak sitede durdukça önemini hissedecekleri bir konudur. Hostingler sitenizde olabilecek maksimum trafiği (sitede gezen insan sayısı), depolayabileceğiniz veri miktarını ve site hızınız gibi bir çok konuyu doğrudan etkilemektedir.

Ucuza kaçmak için aldığınız hostingler siteniz için yeterli gelmeyebilir ve sonrasında zor durumda kalabilirsiniz. Bu nedenle daha bilindik hostingleri ve kaliteli paketleri kullanmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca bir problemle karşılaştığınızda büyük hosting şirketleri olaya direkt müdahale ederken ucuza bulduğunuz şirketler sizinle ve sitenizle ilgilenmeyebilir bile. Bu nedenle site açarken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de bunlardır.

Site Açarak Ek Gelir Nasıl Elde Edilir

Site Açarak Ek Gelir Nasıl Elde Edilir

Site İçeriği ve Tasarımı

Para kazanma aşamasına geçmeden önce dikkat etmeniz gereken son unsur sitenizin içeriği ve tasarımıdır. Tasarım konusunda bedava şemalar yerine tema sitelerinden paralı olarak aldığınız temalar sizin için daha yararlı olacaktır. Her alt başlıkta site açmanın daha maliyetli olduğunu düşünebilirsiniz ancak sitenizden para kazanabilmeniz için öncelikle sitenizin yeterli kalitede olması gerekir.

Ayrıca tasarımınızın isminize ve logonuza uygun olmasına da dikkat etmeniz kullanıcının göz zevkine hitap etmesi için önemli bir adımdır. Site içeriğiniz en çok önemsemeniz gereken unsurdur. Çünkü kullanıcı sitenin tasarımından veya logosundan çok sitenizin içeriğine, yazdığınız yazılara veya sitenin işlevselliğine önem verecektir. Eğer blog tarzında bir site açıyorsanız kaliteli, insanlara yardımcı olacak yazılar yazmanız veya viral olan konular hakkında yazılar yazmanız sizin için yararlı olacaktır.

Reklam Alanlarının Boyutu

Bütün bu adımlardan sonra artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google’ın reklam platformlarını sitenize eklemek. Bu aşamadan sonra sitenize giren kullanıcılar reklamları görüntüledikçe ve tıkladıkça siz de buradan para kazanacaksınız. Ancak burada da dikkat etmeniz gereken birkaç adım var tabiki. Öncelikle sitenizin boş duran her yerini reklamlarla kapatmanız sitenizin görüntüsünü ve tasarımını kötü etkileyeceği gibi kullanıcıların da sitede durmasını engelleyecektir. Bu yüzden sadece belirli yerlere aşırı büyük olmayacak şekilde koyduğunuz reklamlar hem kullanıcıyı rahatsız etmeyecektir hem de yeterli geliri elde ettirecektir. Ayrıca AdBlocker tarzında uygulamaları engelleyici programları kullanmanız sizin gelirinizi artıracaktır ancak kullanıcı kaybetmenizi de sağlayabilir.

Bu gibi unsurlara dikkat ederek reklamları web sitenize yerleştirmeniz hem kullanıcı kaybetmenizi engeller hem de bir gelir kapısı açmanızda kolaylık sağlar. Tabii ki her şeyde olduğu gibi site açarken de aç gözlü olmadan önce sitenize gereken yatırımı yapmanız gerekir. Bu yüzden sabırlı olup direkt para kazanmayı beklemektense güzel bir kitle elde etmeye çalışmanız hem sitenizin kalitesi açısından hem de para kazanma açısından size çok yardımcı olacaktır.

Arama Terimleri: site açarak nasıl para kazanılır, site açarak para kazanma, site açarak ek gelir kazanma, ek iş ilanları

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir