Freelance Çalışarak Nasıl para Kazanılır

Evde ek iş yaparak nasıl para kazanılır? Freelance çalışma nasıl yapılır? Freelance çalışarak nasıl para kazanılır? Evde yapılacak ek işler neler? Evden ek iş yaparak nasıl para kazanılır? Vb. sorulara cevap aradığımız bu makaleyi okuyarak sizler de evden ek gelir kazanma hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Freelance Çalışarak Nasıl Para Kazanılır ?

Freelance çalışmak aslına bakarsanız özgürlüktür diyebilirim. Çünkü size emir veren patrondan ziyade kendi işinizi yapıyorsunuz. Çalışma saatlerinizi siz belirliyor, kazanabileceğiniz para miktarını da kendi çalışmanızla belirliyorsunuz. Örneğin paraya ihtiyacınız olduğunda daha fazla çalışıp daha fazla para kazanabiliyorsunuz. Tabii ki bu sistemin avantajlarının yanında birkaç dezavantajı da yok değil. Peki freelance çalışmak ne kadar mantıklı? Freelance çalışarak para kazanabilir miyiz?

Kendinize Patronluk Yapmak

Freelance çalışmak uzaktan çok basit gibi görünebilir. Tabii ki işe gitmemek, sıkıldığında çalışmayı bırakmak ve birçok avantaj gözünüzü kolayca boyayabilir. Ancak nerede nasıl kararlar vermeniz gerektiğini bilmek, kendi kendinize patronluk yapmak her zaman basit olmayabilir. Yeri gelir çok fazla talebiniz olur ve kolayca para kazanırsınız ancak bazı zamanlar hiç para kazanmayabilirsiniz bile.

Bir şirkette çalışmak göze güzel gelmese bile en azından her ay cebinize giren net bir miktar vardır. Freelance çalışırken ise iş bulamayabilir hatta tecrübeli freelancerların yanında fark edilmeyebilirsiniz bile. Tabii ki bunların yanında tanınmış, tecrübeli birine de dönüşebilirsiniz. Düzenli bir işin verdiği yorgunluktan uzak kalabilirsiniz. Bu yüzden freelance iş yapmaya başlamadan önce bir süre düşünmeniz mantıklı olabilir. Çünkü her insan nerede nasıl kararlar vermesi gerektiğini planlayamayabilir.

Evden Çalışarak Ek Gelir Kazanma

Evden Çalışarak Ek Gelir Kazanma

İş Bulamamak

Başlığı gördükten sonra serbest çalışacağım neden iş bulmaya çalışayım diyebilirsiniz. Ancak freelance işler tam olarak böyle yürümüyor. Öncelikle bir freelance sitesine kayıt olup orada neler yapabildiğinizi tanımlamanız gerekiyor. Bir insan şirketlere logo tasarlarken bir insan da video editlemesi yapabilir. Bu tamamen sizin yeteneklerinize ve sevdiğiniz alanlara bağlı bir şey. Ancak bu gibi yeteneklere sahip olsanız bile insanların sizi keşfetmesi, size iş vermesi çok hızlı olmayabilir.

Bu nedenle sabırlı olmanız sizin açınızdan yararlı olacaktır. Ayrıca editörlük, tasarım, çizim, mobil uygulama yapımı gibi sayılamayacak kadar çok alanda çalışmanız, iş bulabilmeniz mümkün. Bu sayede freelance çalışarak yeteneklerinizi kullanıp güzel paralar elde edebilirsiniz.

Çalışma Şartları

Çalışma şartlarınız tamamen sizin elinizde. Evden çalışacağınız için işe yetişme veya hasta olup işe gidememe gibi dertleriniz olmayacak. Çalışmak istemediğiniz zaman çalışmayı bırakıp istediğiniz zaman geri başlayabilirsiniz. Bu çok güzel bir olay gibi gelebilir ancak bir süre sonra iş disiplininizin azalabileceğini de hesaba katmanız gerekiyor. Çünkü düzenli bir işiniz varken o ortamda çalışmak zorundasınız ve bunun haricinde pek bir şey yapamazsınız. Sizi denetleyen bir sürü insan var ve sizinle birlikte çalışan da bir sürü insan var. Ancak freelance çalışırken yanınızda başkaları olmayacak veya sizi sürekli denetleyen birisi olmayacak. Bu nedenle burada bütün olay sizde bitiyor. Eğer kendinize ve işinize karşı disiplinli olabileceğinize inanıyorsanız freelance çok güzel bir fırsat.

Gelişen teknolojilerle birlikte yavaş yavaş el gücü gerektiren işler azalmaya başlıyor. Böyle bir dönemde işsiz kalan bir çok insan freelance çalışmayı bir fırsat olarak düşünebilir.

Freelance çalışmak kesinlikle normal bir şirkette çalışmaktan birçok yönüyle daha avantajlı. Disiplinsizlik, düzensiz çalışma saatleri gibi durumlarda kalacaksanız freelance çalışmaya başlamadan önce bir süre düşünmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır. Çünkü tembel bir insan ekmek parasını kazanmak için şirkette tembelliğini geride bırakır ancak freelance çalışırken işler böyle yürümeyebilir.

Üstte de belirttiğim gibi eğer kendinizi kontrol altına alamazsanız büyük sıkıntılara girebilirsiniz. Eğer gerçekten daha rahat bir çalışma ortamı ve basit bir iş istiyorsanız freelance çalışmak büyük bir nimet diyebiliriz. Ayrıca şirketlerde çalışan birçok insan istediği işi yapmazken freelance çalışanlar istedikleri işi yapabilirler. Hatta aynı anda 2 iş bile yapabilirler. Örneğin bir yandan insanlar için logo tasarlarken bir yandan başkaları için web sitesi tasarlayabilirler. Bunun gibi yeteneklerinizi freelance çalışarak kullanırsanız çok daha fazla eğlendiğinizi ve bunların yanında güzel paralar kazandığınızı görebilirsiniz. Ayrıca malum dolar kuru sebebiyle yabancı sitelerde freelance yapmanız, dolar üzerinden çalışmanız yaklaşık 7 kat daha fazla para kazanmanızı da sağlayabilir.

Arama Terimleri: evde ek iş, evden ek iş yapma, freelance çalışma, freelance çalışma ile evden para kazanma, evden para kazanma

Leave A Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir